top of page

PADI ERIKURSUSED

Enriched Air (EANx) e Rikastatud õhk

EANx

EANx on õhusegu, mille hapniku sisaldus on hobi- sukeldumiseks tõstetud maksimaalselt kuni 40%ni. See võimaldab madalamatel sügavustel (max %-ga võimalik sukelduda 25m sügavusele) veeta pikemalt dekompressioonivabalt. Eriti hästi sobib Eesti tingimustes vrakisukeldumiseks ja ka sukeldusmisreisidel korduv- sukeldumiseks. Kui teha 3-4 sukeldumist päevas EANx-ga, siis peale sukeldumisi tunned ennast ikka värskena.

Väike näide selle kohta, kuidas dekolimiidid pikenevad kasutades EANx segusid:

Eelnõudmised: vanus vähemalt 15a, omada PADI OWD litsentsi või muu organisatsiooni vastav tase

Hind: 120,00€

PayPal ButtonPayPal Button

Dry Suit Diver e kuiva ülikonnaga sukelduja

DRYSUIT

Selleks, et täielikult nautida Eesti kargeid sukeldumis- väärtusi, tuleb ennast korralikult kaitsta vee 20x kiirema soojusjuhtivuse eest.
Kõige parema võimaluse selleks annab kuiva ülikonnaga sukeldumine. Kuiva ülikonna sisse vett ei tule ja ise ronite sinna sisse sooja alusülikonnaga. Lisades veel veidi õhku või argooni (eeldab argoon-täitesüsteemi olemasolu) ülikonna sisse tekitate endale maksimaalse kaitse kiire jahtumise aeglustamiseks.
Isegi suvel, kui pindmistes kihtides on mõnus suplemise vesi, jääb 20-30m sügavusel vesi ikka suhteliselt jahedaks. Kursusel käsitletakse järgmisi teemasid: vesi ja soojus, ülikondade erinevad liigid ja nende toime, erinevate ülikondade eelised ja miinused, ülikondade ehitused ja detailid, alusülikonnad, lisavarustus, argoon- täitesüsteemid, sukeldumine kuiva ülikonnaga, häda- olukorra protseduurid ja palju muud. Läbitakse ka vajalikud treeningsukeldumised.

Eelnõudmised: vanus vähemalt 10 a, PADI OWD, Junior OWD või muu organisatsiooni vastav tase

Hind: 200,00€ + varustuse rent (kuiv ülikond peab olema endal

PayPal ButtonPayPal Button

Night Diver e öösukelduja

NIGHT

Öösukeldumine viib teid tavalisest veealusest maailmast hoopis erinevasse veealusesse maailma. Juba tuttavad sukeldumiskohad võtavad täiesti uue ilme, tehes seal öösukeldumist. Paljud vee-elukad on just öösiti aktiivsed ja seetõttu saab öösukeldumistel näha erinevaid vee-elukaid kui päeval. Ümbritsev pimedus annab mõnusa rahuliku keskkonna ja lambi valgusvihk näitab kõike huvitavat, mis ümberringi toimub.
Kursusel õpitakse öösukeldumiste planeerimist, organiseerimist, erinevaid protseduure ja tehnikaid ning ka võimalike probeemide vältimist ja lahendamist.
Harjutatakse öösukeldumisele spetsiifilist ujuvuse kontrolli, navigeerimist ja kommunikeerimist.

Eelnõudmised: vanus vähemalt 12a, PADI OWD või Junior OWD (või muu organisatsiooni vastav tase)
Kestvus: kolm sukeldumist

Hind: 160,00€ + varustuse rent

PayPal ButtonPayPal Button

Deep Diver e sügavsukelduja

DEEP

Sügavsukeldumise koolitus valmistab teid ette avastama ka sügavusi, mis küündivad hobisukeldumise piirideni e. kuni 40m. Sukeldumine sügavamale kui 18m nõuab erikoolitust, kogemusi ja teadmisi. Paljud huvitavad vaatamisväärsused sukeldumiskohtades nagu laevavrakid, erilised korallid, vms asuvad just sügavamal kui 18m.

Kursusel õpitakse planeerima sügavsukeldumisi, sellisteks sukeldumisteks sobivaid tehnikaid ja protseduure, varustusega seotud erivajadusi ja nõudeid ning kaasnevaid võimalikke ohte vältima.

Eelnõudmised: vanus vähemalt 15a, PADI AOWD (Adventure Diver või muu organisatsiooni vastav tase)
Kestvus: neli sukeldumist

Hind: 250,00€ + varustuse rent

PayPal ButtonPayPal Button

Wreck Diver e vrakisukelduja

WRECK

Uppunud laeva-, auto- ja lennukivrakkide uurimine on asi, millele vähesed sukeldujad suudavad vastu panna. Sukeldudes vrakile saab näha mälestust asjast, millel on oma ajalugu ja huvitavaid fakte rääkida.

Vrakke on sattunud veekogude põhja kogu veesõidu ajaloo jooksul ja sukeldujate ning arheoloogide-ajaloolaste rõõmuks on paljud neist ka säilinud tänapäevani teatud kujul. Kuna vrakke on väga erinevaid, siis nõuab ka nende külastamine erikoolitust ja praktikat.
Kursusel õpitakse planeerima vrakisukeldumisi, protseduure ja tehnikaid vrakisukeldumiseks ning sellega kaasnevaid võimalikke ohte, spetsiifilise varustuse vajadusi ja kasutamist ning hädaolukorra protseduure.

Eelnõudmised: vanus vähemalt 15a, PADI AOWD (Adventure Diver või muu organisatsiooni vastav tase)
Kestvus: neli sukeldumist

Hind: 250,00€ + varustuse rent

PayPal ButtonPayPal Button

Ice Diver e jääsukelduja

ICE

Miks mitte kasutada ära kohalikke võimalusi ja läbida jääsukeldumise koolitus. PADI Ice Diver sertifikaadi omanikuna saate olema võimelised sooritama tavalistest mõnevõrra keerulisemaid sukeldumisi veekogudesse jää alla. Jää alla ei pääse selle peal tegutsevad loodusjõud mõjutama ning sealne keskkond on rahulik ja väga nauditav. Isegi jää enda vaatlemine altpoolt pakub unikaalset naudingut.

Kursusel õpitakse jääsukeldumisega seotud teooriat turvalisuse, varustuse ja sukeldumistehnikate osas ning sooritatakse 3 jääsukeldumist praktikaks.

Eelnõudmised: vanus vähemalt 18a, PADI AOWD tase (või muu organisatsiooni vastav tase)

Hind: 220,00€ + varustuse rent

PayPal ButtonPayPal Button

Digital Underwater Photographer e veealune fotograaf

DUP

Pole paremat viisi oma veealuste elamuste jagamiseks teistega, kui ilusad pildid. Tänapäeval on digikaamerad ja nendele veealuseks kasutamiseks mõeldud ümbrised, kõigile kättesaadavad ja jõukohased.Samuti on palju erinevaid võimalusi tehtud piltide järeltöötluseks. 

Kursusel õpitakse instruktori juhendamisel:
* kuidas valida sinule sobivaimat kaamerakomplekti
* PADI SEA (Shoot, Examine, Adjust) pildistamismeetodit
* veealuste kaadrite kompositsiooni põhitõdesid
* praktilisi tehnikaid, kuidas saavutada suurepäraseid pilte

NB! kaamera ja korpus peab olema õpilasel endal olemas


Eelnõudmised:vähemalt PADI (Junior) Open Water Diver, minimaalse vanusega 10a.
Hind: 160€ + sukeldumisvarustuse rent

PayPal ButtonPayPal Button

Underwater Videographer e veealune filmimine

UWVIDEO

Kui soovid kellelegi näidata veealust maailma, sealseid helisid, kalasid, dünaamikat, jne, siis peale sukeldumise on videosalvestus selleks parim võimalus.
See kursus selgitab, kuidas salvestada videosid, mis oleksid huvitavad, meelelahutuslikud ja korduvat vaatamist väärt. Tutvustatakse veealuse videosalvestuse varustust ja põhitõdesid, salvestusjärgset montaazi ja palju muud.

Eelnõudmised: PADI OWD või Junior OWD tase (või muu organisatsiooni vastav tase)

Hind: 200,00€ + varustuse rent

PayPal ButtonPayPal Button

Emergency Oxygen Provider e hapnikumanustaja

OXYGEN

Kui olete läbinud eelnevaid PADI kursuseid, siis seal on kindlasti korduvalt räägitud hädaolukordades patsiendile
esmaabi hapniku manustamise vajalikkusest. Kuid, kas olete kunagi mõelnud, et kuidas seda siis täpselt teha?
Kas tunneksite üldse ära olukorra, mis vajab esmaabi hapniku manustamist?PADI Oxygen Administration kursus annab osalejatele selleks vajalikud teadmised sukeldumise anatoomia, füüsika ja füsioloogia osas. Õppides sellel kursusel selliste sukeldumisega seotud hädaolukordade nähte ja sümptomeid, nagu dekompressioonihaigus, kopsubarotrauma ja uppumislähedane olukord, olete edaspidiselt paremini ettevalmistatud diagnoosima esmaabi

hapniku manustamise vajadust.

Osalejad õpivad ka tundma erinevaid hapniku manustamise süsteeme, kuidas neid kasutada, kuidas patsiendile anda esmaabi hapnikku, millised on selle toiminguga seotud ohutusreeglid ja võimalikud ohud.
Kursus sisaldab endas ühte teoorialoengut ja ühte praktika sessiooni.
Kursuse eesmärk: koolitada tavainimesi manustama patsiendile esmaabi hapnikku, kuni professionaalse abi saabumiseni.
Eelnõudmised:vanust vähemalt 10a. ja EFR esmaabi kursuse läbimist

Maksumus: 120,00€ (sisaldab kursust ja sertifikaaditasu)

PayPal ButtonPayPal Button

Search & Recovery Diver e leidmine ja ülestoomine

SEARCH

Kui veedate aega vee läheduses (kas sukeldujatel on võimalik teisiti?), siis varem või hiljem puutute kokku kellegagi, kes on midagi vette ära kaotanud. Kui otsite seiklust ja väljakutset, lisaks ühe heateo tegemisele, on PADI Search and Recovery Diver (Otsimine ja Väljatoomine) Erikursus just teie jaoks. See kursus annab teile oskused leidmaks seda, mis kadunud ja kuidas see pinnale tuua.

PADI Search and Recovery Erikursusel õpite otsimise ja väljatoomise sukeldumiste planeerimist, organiseerimist, protseduure, tehnikaid ja kuidas hakkama saada potentsiaalsete probleemidega. Õpite seda, kuidas leida suuri ja väikeseid objekte, kasutades erinevaid otsingumustreid ja mitmeid viise, kuidas ese pärast leidmist ohutult pinnale tuua. See kursus annab lisaks enesekindlusele avavees veel ka kasulikud oskused, sest kunagi võib teil vaja minna otsida midagi, mis ise olete kaotanud.

Eelnõudmised:
- vähemalt PADI AOWD tase või OWD tase koos PADI Veealuse Navigaatori eritasemega (või mõne teise organisatsiooni vastav tase)
- vanust vähemalt 12 a.

Kursuse sisu:
- Neli sukeldumist
- Otsingumustrid, tõstekoti kasutamine ja väljatoomise meetodid
- Piiratud nähtavusega sukeldumise tehnikad ja navigeerimine

Hind: 220,00€ + varustuse rent

PayPal ButtonPayPal Button

Equipment Specialist e varustuse spetsialist

EQSPEC

Ära lase sellel juhtuda, et sukeldumine jääb tegemata mõne väikese probleemi tõttu sinu sukeldumisvarustuse juures. Selleks võib olla puuduv tihend, rebenenud ülikond, katkine lestarihm või kinnikiilunud BDC inflaatori nupp. PADI Equipment Specialist kursus õpetab tuvastama ja likvideerima lihtsamaid ja kõige tihedamini juhtuvaid probleeme. Lisaks sellele õpetatakse, kuidas erinevad varustuse elemendid toimivad, mis lisab enesekindlust oma varustuse eest hooldamisel ja kasutamisel. Kokkuvõttes on teie investeering varustusse paremini kaitstud.

Eelnõudmised: vähemalt PADI (Junior) Scuba Diver ja vanust vähemalt 10a. 

Hind: 200€ + õppematerjalid

PayPal ButtonPayPal Button
bottom of page