top of page

SUKELDUMINE

 

Inimkond on sukeldunud juba sellest ajast, kui primitiivne mees oli sunnitud merepõhjast toitu koguma. Teadlased on leidnud nendest aegadest veealuseid esemeid, maa pealt ja samuti on olemas ka iidseid joonistusi sukeldujatest. Ühe hingetõmbega sukeldumist (tänapäeval "freediving" e. "apnea sukeldumine") on juba aastatuhandeid harrastatud ja alati mõeldud sellele, kuidas saaks seal kauem olla.
Tänapäevane sukeldumine SCUBA (Self Contained Underwater Breathing Apparatus) varustusega sai alguse 18 sajandi teisest poolest. Aastatel 1942-1943 muutsid Jacques-Yves Cousteau ja Emile Gagnan kogu süsteemi radikaalselt ja lõid oma Aqua-Lung süsteemiga uue ajastu hobisukeldumises.
Tänapäeval suurim hobisukeldujate ühendus PADI (Professional Association of Diving Instructors) loodi aastal 1966 (loojad John Cronin ja Ralph Erickson)
Vaatamata sukeldumise pikale ajaloole on tänapäevani just mered ja ookeanid maakera kõige vähem uuritud osad...
Sukeldumiskoolituse läbides leiate endale uue ja ainulaadse vabaaja veetmise võimaluse ning muudate oma puhkusereisid põnevamaks ja väärtuslikumaks, sukeldudes lummavasse ja imeilusasse veealusesse maailma.

Sukeldumine Eestis pakub palju huvitavaid laevavrakke ja looduskauneid sukeldumiskohti.
PADI 5* IDC Sukeldumiskeskus Oxygene Tallinn annab sulle võimaluse kõike seda nautida selle ala professionaalide juhendamisel.

bottom of page